Moka kávovary tradičný kúsok talianskej kávovej kultúry. (Test + recenzie)

Moka kávovary – Tradičný kúsok talianskej kávovej kultúry

Moka kávovar, známy tiež ako „caffettiera“ alebo „caffèttiera a pressione„, predstavuje ikonický symbol talianskej kávovej kultúry. Jeho vynikajúce vlastnosti a schopnosť pripraviť silnú a aromatickú kávu robia z moka kávovarov obľúbenú voľbu medzi milovníkmi kávy po celom svete. V tomto článku preskúmame históriu, fungovanie a výhody používania moka kávovarov.

História moka kávovarov: Odkaz na taliansku kávovú tradíciu

Moka kávovar vznikol v Taliansku v 30. rokoch 20. storočia a odvtedy sa stal neodmysliteľnou súčasťou domácej prípravy kávy v talianskych domácnostiach. Jeho vynálezca, taliansky inžinier Alfonso Bialetti, navrhol moka kávovar ako cenovo dostupnú alternatívu k tehlovým kávovarom. Tento jednoduchý, ale efektívny dizajn umožnil prípravu silného a aromatického espresa priamo na sporáku, čím sa stala káva ľahko dostupnou pre širokú verejnosť.

Rebríček top 6 vrchom moka kanvičiek:

Bialetti Moka Express 3

Tescoma Moka kanvička MONTE CARLO

Ariete 1358/11

Bialetti Brikka 2

Banquet Moka konvička Lena

BIALETTI SET MINI EXPRESS

Fungovanie moka kávovarov: Jednoduchosť s výsledkom kvality

Moka kávovary fungujú na princípe prechodu horúcej vody cez zemiakovú kávu pri vysokom tlaku. Tieto kávovary sa skladajú z troch základných častí: spodnej nádoby na vodu, nádoby na kávu a hore umiestnenej nádoby na výslednú kávu. Po naplnení spodnej nádoby vodou a pridaniu zemiakovej kávy do stredu nádoby na kávu je kávovar uzavretý a umiestnený na sporák. Ohrev spodnej nádoby spôsobí výrobu pary, ktorá cez zemiakovú kávu stúpa do horej nádoby, kde sa zbiera ako čerstvá espresso.

Náš tip: Nakupujte moka kávovary v kvalitných a overených e-shopoch: Planeo.sk, Andreashop.sk, 4home.sk

Náš tip: Všetky dôležité informácie všeobecne o všetkých druhoch kávovarov nájdete tu

Výhody používania moka kávovarov: Autentický zážitok a vynikajúca chuť

Používanie moka kávovarov prináša viacero výhod pre milovníkov kávy. Jednou z najvýraznejších výhod je autentický taliansky kávový zážitok, ktorý si môžete užiť pri príprave kávy priamo doma. Okrem toho moka kávovary umožňujú pripraviť silnú a aromatickú kávu s bohatou peny, čo je charakteristický rys pravého espresa. Ich jednoduchý dizajn a ľahká údržba robia z moka kávovarov praktickú voľbu pre každodenné použitie.

 

 

Moka kávovary – Symbol kvality a tradície

Moka kávovary sa stali neodmysliteľným symbolom talianskej kávovej kultúry a sú cenovo dostupnou alternatívou k profesionálnym kávovým strojom. Ich jednoduchý dizajn, spojený s vynikajúcou schopnosťou pripraviť výnimočnú kávu, robí z moka kávovarov obľúbenú voľbu nielen v Taliansku, ale aj po celom svete. Ak hľadáte autentický kávový zážitok priamo z domova, moka kávovar je ideálnou voľbou, ktorá vám poskytne kvalitnú kávu a príjemné kulinárske zážitky.

Naš tip: Nakupujte kapsulové kávovary v kvalitných a overených e-shopoch:

Andreashop.sk
4home.sk
Planeo.sk