Prečo práve kapsulový kávovar? Toto sú tie najlepšie kapsulové kávovary na trhu.

Kapsulové kávovary sa postupom času stávajú stále viac a viac obľúbené. V dnešnej dobe majú ozaj pekný, elegantný a originálny dizajn. No očaria vás určite aj svojimi funkciami a prípravou dokonale chutnej kávy. Príprava kávy v kapsulovom kávovary je mimoriadne jednoduchá a zvládne ju každý vlastne si s jedným tlačidlom dokážete pripraviť chutný nápoj. No ako kapsulový kávovar vybrať? V tomto článku vám dáme rady a tipy pre výber najlepšieho kapsuloveho kávovaru pre vás. Taktiež sme si si pre vás pripravili rebríček top 10 najlepších kapsulovych kávovarov na trhu.

Aký je kávovar na kapsule?

Tento typ kávovaru je veľmi jednoduchý na obsluhu, a prípravu nápoja v tomto type kávovaru zvládne každy. Funguje to na princípe tlaku kedy sa vďaka tlaku pretiahne voda k nahrievaciemu teliesku kde sa voda nahreje, následne potom ako bola do nádoby na to určenej vložená kapsula ihlička prepichne obal kapsuly cez ktorú voda pretečie do pripravenej šálky. Nápojov z kapsúl je množstvo môžete si vybrať medzi kávou alebo aj množstvom kapsulovych čajových nápojov, potom už stačí len stlačiť tlačidlo a behom pár sekúnd máte delikatný napoj pripravený. Kapsuly sú hermeticky uzavreté čo znamená že vôňa a chuť kávy bude vždy rovnako dobrá a nezanikne. Kapsuly taktiež chránia kávu pre vzduchom a vlhkosťou čo zaručí vždy jej čerstvosť.

Náš tip: Nakupujte kapsulové kávovary v kvalitných a overených e-shopoch: Planeo.sk, Andreashop.sk, TPD.sk

Náš tip: Všetky dôležité informácie všeobecne o všetkých druhoch kávovarov nájdete tu

Aký tlak je ideálny?

Kávovary si tu rozdelíme do dvoch skupín na kávovary ktoré majú čerpadlá a také ktoré fungujú na tlaku pary. Minimálny tlak pre prípravu je 9 barov, no skoro každý kávovar to spĺňa. No ak si chcete pripraviť kvalitné a chutné espresso je nutnosť aby mal tlak minimalne 15 barov. Na trhu je aj pár modelov s tlakom menej ako 4 bari, sú to lacné modely, tlak je príliš nízky to znamená že sa tu o kvalitnej káve ani nemôžeme baviť preto je tých 9 barov minimum pre tento parameter.

Pri čerpadlovych kávovaroch su popíšeme 2 druhy vibračné čerpadlo a rotačné čerpadlo. Rotačné čerpadlá fungujú na základe rotačných lopatiek vďaka ktorým je tlak konzistentný. Vďaka tomu su tieto kávovary oveľa výkonnejšie no samozrejme aj drahšie. Vibračné čerpadlá fungujú na systéme piestu ktorý vytvára kmitajúci pohyb vďaka tomuto pohybu dokážu vytvoriť vysoký tlak, no pri týchto typoch je tento tlak udržateľný len na určitú dobu.

Príkon kávovaru

Tento parameter určuje dobu ako rýchle dokáže kávovar nahriať vodu pre prípravu nápoja. Kávovary s príkonom 1400W a viac vám zaistí veľmi rýchle nahriatie vody a celkovo rýchlu prípravu kávy.

Objem nádržky na vodu

Objem nádržky na vodu sa pohybuje od 0,5 l2 l. Ak za deň prípravíte 1-2 šálky kávy alebo vášho akéhokoľvek nápoja pokojne vám postačí kávovar s objemom 0,5 – 1 liter. No je potrebné zvážiť veľkosť objemu pretože príliš časté dopĺňanie vody môže byť otravné a zbytočné. No platí že vždy je lepšie vybrať si kávovar s väčším objemom vody aby ste vodu nemuseli príliš často dopĺňať. Je potrebné dbať aj na to že čím väčšia nádobka na vodu teda čím je väčší objem tým je aj kávovar väčší čo znamená že väčšie kávovary su priestorovo náročnejšie. Dôležité je aby nádobka na vodu bola priehľadná, taktiež aj ukazovateľ množstva vody je skvelé plus.

Náš rebríček top 10 najlepšie kapsulové kávovary:

Krups Nescafé Dolce Gusto Mini Me KP123B31

 Nescafé Dolce Gusto Piccollo XS 

Krups Nescafé Dolce Gusto Genio S

Krups Nespresso Essenza mini XN

 Nescafé Dolce Gusto Genio S

Bosch Tassimo Style TAS

BOSCH TAS6503

DeLonghi Nespresso Inissia

Krups Nespresso Vertuo Pop

Nespresso Inisia Red

Dizajn kaspulových kávovarov

Veľkou výhodou kapsulových kávovarov je ich moderný a elegantný dizajn. Taktiež na výber su aj rôzne farebné varianty. Máte možnosť si vybrať z rôznych štýlov, preto si nájdete určite kávovar pre každý jeden štýl domácnosti. Kávovar musí byť funkčný no avšak musí aj esteticky laďiť so zvyškom kuchyne.

 

Zaujímavé a praktické funkcie

  • Zásobník na kapsule – Vďaka zásobníku nebudete musieť po každej príprave doplniť kapsule, rovnako ani ich nemusíte po každom použití vyhadzovať
  • Tryska na mliečnu penu – Slúži na napeňovanie mlieka pre prípravu napríklad krémového latte.
  • Nastavenie výšky – Nastavenie výšky je dôležitý parameter pre prípravu kávy do pohárov rôznych veľkostí.
  • Nahrievanie šálok – Kedže nápoj v studenom poháry rýchle chladne nahrievacia plocha udrži váš nápoj dlhšie teplý.
  • Automatické vypnutie – Táto funkcia zaisťuje že sa kávovar po istej vami nastavenej dobe nečinnosti sám vypne
  • Pamäť – Do pamäte si dokážete uložiť kompletnú prípravu vašho obľúbeného nápoja, do pamäte si môžte uložiť parametre ako intenzita, teplota vody a veľa ďalších.
  • Automatické čistenie – Veľmi užitocňá funkcia ktorá vám ušetrí čas ktorý by ste minuly pri čistení kávovaru
  • Inteligentné kapsuly – Kávovar zo samotnej kapsuly zistí aký tlak, teplotu a koľko vody má použiť pre správnu prípravu nápoja
  • Príprava studených nápojov – Kávovary s touto funkciou dokážu pripraviť aj ľadový čaj

Náš rebríček top 10 najlepšie kapsulové kávovary:

Krups Nescafé Dolce Gusto Mini Me KP123B31

 Nescafé Dolce Gusto Piccollo XS 

Krups Nescafé Dolce Gusto Genio S

Krups Nespresso Essenza mini XN

 Nescafé Dolce Gusto Genio S

Bosch Tassimo Style TAS

BOSCH TAS6503

DeLonghi Nespresso Inissia

Krups Nespresso Vertuo Pop

Nespresso Inisia Red

Naš tip: Nakupujte kapsulové kávovary v kvalitných a overených e-shopoch:

Andreashop.sk
TPD.sk
Planeo.sk

One thought on “Prečo práve kapsulový kávovar? Toto sú tie najlepšie kapsulové kávovary na trhu.

Comments are closed.