Zostavy záhradného nábytku. Vieme ktorá je tá najlepšia pre rok 2024!

Pri horúcich letných dňoch by si každý rád sadol na terasu s výhľadom na záhradu. Sedeli by ste na záhradných zostavách pri káve, pri zabávaní sa s priateľmi alebo len pri pohodlnej relaxácii na záhrade. Ak ste rozmýšľali o kúpe zostavy záhradného nábytku a neviete zvoliť či už celkovo záhradný nábytok, kvalitu alebo si len chcete prečítať tipy o kúpe takéhoto nábytku. V tom prípade ste na správnom článku v ktorom nájdete tipy pre výber tej správnej zostavy záhradného nábytku. V závere si taktiež vypíšeme a porovnáme ceny v rebríčku 10 najlepších záhradných zostáv.

Voľba materiálu

Voľba správneho materiálu pre záhradný nábytok je taktiež dôležitá pre jeho dlhodobú trvanlivosť a odolnosť voči poveternostným vplyvom. Avšak, materiál musí byť aj esteticky príjemný a pohodlný na sedenie. Medzi najpoužívanejšie materiály patria napríklad ratan, plast, drevo alebo kov. Drevo je tradičným a prírodným materiálom, ktorý prináša rustikálny a príjemný vzhľad. Taktiež, drevo je odolné a trvanlivé, ale vyžaduje pravidelnú údržbu. Kov je moderný a elegantný materiál, ktorý je odolný voči poveternostným vplyvom. Plast je lacný, ľahký a ľahko udržiavateľný materiál, ale nie je taký trvanlivý ako drevo alebo kov. Ratán je v súčasnosti veľmi populárnym materiálom, pretože je odolný voči poveternostným vplyvom a má príjemný vzhľad. Takže, voľba materiálu pre záhradný nábytok závisí na preferenciách jednotlivca, avšak je dôležité zohľadniť aj odolnosť materiálu voči poveternostným vplyvom, pohodlie a estetiku.

Náš tip:

Nakupujte záhradné zostavy v kvalitných a overených e-shopoch: Fuego.sk, Kondela.sk, 4home.sk

Umiestnenie a veľkosť

Umiestnenie a veľkosť záhradného nábytku sú dôležitými faktormi pri navrhovaní a zariaďovaní vonkajšieho priestoru. Avšak, treba zohľadniť aj dostupný priestor a celkový dizajn záhrady. Pred umiestnením nábytku je dôležité zvážiť, ako bude priestor využívaný. Napríklad, či budete jedávať vonku, relaxovať, alebo sa stretávať s priateľmi. Taktiež, je dôležité zohľadniť prírodné prvky a výhľady, ktoré môžu prispieť k príjemnému prostrediu. Veľkosť nábytku by mala byť primeraná veľkosti záhrady, aby bola zachovaná rovnováha a pohodlie pri používaní. Takže, voľba menšieho nábytku môže byť ideálna pre malú terasu alebo balkón, zatiaľ čo pre veľké záhrady je možné zvoliť robustnejší a pohodlnejší nábytok. Dôležité je tiež zvážiť ochranu pred nepriaznivým počasím, takže možno investovať do záhradných plachiet alebo altánkov. Umiestnenie a veľkosť záhradného nábytku taktiež prispievajú k celkovému vzhľadu a atmosfére vonkajšieho priestoru.

Údržba

Údržba záhradného nábytku je kľúčová pre jeho dlhodobú trvanlivosť a zachovanie estetického vzhľadu. Avšak, každý materiál vyžaduje inú formu údržby. Napríklad drevený nábytok potrebuje pravidelné natierané olejom alebo lakom na ochranu pred vlhkosťou a hmyzom. Naopak, kovový nábytok môže vyžadovať antikoróznu úpravu na ochranu pred koróziou. Ďalej, plastový nábytok môže byť jednoducho umývaný vodou a mydlom. Dôležité je aj chrániť nábytok pred nepriaznivým počasím, a to tak že ho po použití taktiež môžete zakryť alebo presunúť do krytého miesta. Pravidelná údržba záhradného nábytku určite predlžuje jeho životnosť a udržuje ho v dobrom stave pre dlhodobé používanie.

Štýl a farba

Farba a štýl záhradného nábytku sú dôležité pre vytvorenie príjemnej atmosféry v exteriéri. Avšak, voľba farby a štýlu závisí od osobných preferencií a celkového dizajnu záhrady. Napríklad, jemné a svetlé farby môžu prispieť k letnému a vzdušnému dojmu, zatiaľ čo tmavšie farby dodávajú nábytku elegantný a sofistikovaný vzhľad. Taktiež, moderné a minimalistické štýly sú vhodné pre moderné záhrady, zatiaľ čo rustikálny nábytok sa hodí do vidieckych alebo prírodných prostredí. Dôležité je tiež zohľadniť celkový dizajn záhrady a zvoliť nábytok, ktorý s ním bude harmóniou. Takže, farba a štýl záhradného nábytku majú veľký vplyv na celkový estetický dojem z exteriéru.

Rebríček top 10 záhradných zostáv:

GARDIANA

tmavohnedá/krémová, ALERA

MENIBOR

Záhradný set STARK

Set záhradného nábytku Bistro

Fieldmann Sada záhradného nábytku RONY

LETICIA GREY

BAHAMA, Capuccino, camel

TAJRO

LALIT TYP 2