Ktorý elektrický gril si vybrať? Najlepšie domáce grily v roku 2024!

S letom a horúcimi dňami prichádza taktiež aj grilovacia sezóna. Každý si rád na záhrade, v altánku alebo doma v kuchyni rád ugriluje dobré jedlo. Avšak niekedy dym z uhlia a celkovo aj uhlie po ktorom sa dokáže určite zašpiniť nie je úplne to správne pre každého. Preto elektrické grily sú ideálnou voľbou dokážete si zvoliť rôzne režimy opekania a už neriešite štipľavý dym. V tomto článku vám dáme rady a tipy pre nákup toho najlepšieho grilu. A v našom rebríčku nájdete len tie najlepšie.

Ako si vybrať elektrický gril?

Či už máte chuť na mäsko, grilovanú zeleninu alebo klobásku s týmito grilmi to všetko dokážete spraviť a ešte mnoho viac. S týmito grilmi sa už nemusíte trápiť s uhlím alebo rozpaľovaním, a nekonečným čakaním kým sa gril nahreje. Nemáte záhradu? To vôbec nevadí s elektrickými grilmi si môžete spraviť grilovačku aj u vás na balkóne. Nemusíte sa tak báť že si zadymíte celý byt a že sa celý týždeň nezbavíte dymového smradu. Nemusíte sa taktiež ani báť o blbé narážky susedov pretože s týmito grilmi, jediné čo môžete cítiť je vôňa dokonale upečeného mäska. Tieto grily majú taktiež množstvo režimov na každý tip varenia či už je to steak, grilovaná zelenia, klobáska alebo burger, skrátka v týchto griloch upečiete všetko.

Tip na produkt:

Hannibal vysokoteplotný gril

 • Technológia infračerveného horáku
 • Príkon až 2200 W
 • Jednoduchý na používanie
 • Veľa možnosti používania
 • kvalitný a spoľahlivý

 

Tip na produkt:

Grillmeile 3000R

 • Veľká grilovacia doska XL
 •  Až 3000 W
 • Termostat s LED kontrolkou
 • Protišmykové gumové nôžky

Výhody elektrických grilov

Elektrický gril je praktickou voľbou pre grilovanie v miestach, kde nie je možné používať tradičný na uhlie alebo plynový gril. Taktiež, je jednoduchý na používanie, pretože nie je potrebné manipulovať s otvoreným ohňom. Elektrický gril taktiež poskytuje bezpečnosť a čistotu grilovania. Avšak, mnohé modely majú aj regulovateľný termostat, čo umožňuje prispôsobenie teploty grilovania. Elektrické grily sú tiež jednoduché na čistenie, pretože väčšina má odnímateľnú mriežku a odolnú proti priľnavosti. Preto je čistenie rýchle a jednoduché. Ďalšou výhodou elektrického grilu je, že sú často kompaktné a skladné, takže ich možno ľahko prenášať a používať na balkóne alebo terase. Celkovo, elektrický gril je pohodlný a praktický spôsob grilovania s dôrazom na bezpečnosť a jednoduché používanie.

Tip na tie najlepšie grily:

TEFAL

GC712D34

GEORGE

FOREMAN

SADA

SGR700

SOLIS

TEFAL

PHILCO

PHGR9000

Na aké parametre si dávať pozor?

Možnosť nastavenia teploty – Vo väčšine prípadov pri týchto griloch máte 2 možnosti ako si nastaviť teplotu. V prvom tipe si otočným gombíkom nastavujete teplotu od najnižšej po najväčšiu a v druhom otočnom gombíku si nastavujete módy a režimy pre prípravu určitého druhu jedla.

Senzory – Tieto senzory obsahujú drahšie tie modely grilov. Senzory dokážu samostatne regulovať teplotu a tak sa nestane aby vám váš steak prihorel.

Príkon – Ak plánujete na grile grilovať hlavne mäso určite potrebujete gril s vyšším výkonom. Výkon grilu zodpovedá za rýchlosť nahriatia, a zabraňuje poklesu teploty pri kontakte s chladnými potravinami. Pre gril s uspokojivým príkonom sa považujú grily s príkonom od 2000w a vyššie.

Veľkosť plochy na grilovanie – Tu by ste si mali sami zodpovedať otázku, pre koľkých ľudí budete chcieť grilovať, taktiež ako často budete chcieť grilovať. Taktiež je dôležitý aj priestor v ktorom chcete gril používať. Ak máte dostatok priestoru vyberajte si gril s čo najväčšou grilovacou plochou.

Druh plochy na grilovanie – Lacnejšie modeli disponujú zvyčajne grilovacím roštom chromového tipu. Drahšie modeli majú grilovaciu dosku keramickú, kamennú či liatinovú.

Materiál – Tie lacnejšie sú vyrobené z plastu a nemajú až tak dlhú životnosť. drahšie kúsky sú vyrobené z tvrdeného plastu a sú spájané kovovými časťami. Z cela tie najdrahšie grily sú väčšinou z nerezovej ocele.

Špeciálne funkcie – Každý gril ma svoje vlastné špeciálne funkcie ako nastaviteľný sklon, časovač či odchytávanie šťavy a veľa ďalších.

Tip na produkt:

Gatsby elektrický gril

 • Vysoko kvalitný a spoľahlivý
 • Výkon 2000 W
 • Praktické rozmery
 • Grilovacia plocha z liateho hliníku
 • Nelepivý

Druhy elektrických grilov

Existuje viacero druhov elektrických grilov, ktoré sa líšia v dizajne a taktiež funkčnosti. Napríklad, stolové elektrické grily sú skvelou voľbou pre použitie na stoloch alebo na balkóne, pretože sú kompaktné a ľahko prenosné. Avšak, existujú aj vertikálne elektrické grily, ktoré sú ideálne pre grilovanie špízov alebo zeleniny. Taktiež, niektoré elektrické grily majú možnosť meniť výšku mriežky, takže je možné prispôsobiť teplotu podľa druhu potravín. Elektrické grily sú tiež často vybavené technológiou rýchleho zahrievania, takže sú pripravené na grilovanie v priebehu niekoľkých minút. Celkovo, elektrické grily sú viacúčelové a pohodlné na grilovanie v rôznych situáciách a miestach.

Tip na tie najlepšie grily:

TEFAL

GC712D34

GEORGE

FOREMAN

SADA

SGR700

SOLIS

TEFAL

PHILCO

PHGR9000