Ako si vybrať rúru na pečenie? Test najlepších rúr na pečenie roku 2024!

Každá domácnosť sa dnes bez rúry na pečenie už nezaobíde, je to pomocník ktorý nám každodenne robí život ľahším. Bez rúry by sme zo svojho jedálnička museli vynechať veľa jedál ktoré máme tak radi, či už ide o bábovku alebo upečené kura, a veľa ďalších. No dnes už je na trhu nepočetné množstvo rúr na pečenie. Odlišujú sa vďaka rôznym funkciám ktoré robia každú rúru výnimočnou.  Taktiež sú veľkostné rozdiely, treba určite pozerať na spotrebu a veľa ďalších veci. Preto sme sa vám rozhodli napísať tento článok v ktorom vám pomôžeme s výberom tej najlepšej rúry pre vás. Dáme vám rady a tipy ako si vybrať tú najlepšiu, vďaka nášmu testu spravíme rebríček tých najlepších rúr na pečenie.

Víťazi testu najlepších rúr na pečenie:

Do 500€

Od 500 do 1000€

 Nad 1000€

Mini/stolové

WHIRLPOOL AKZ96230 

+ Úsporná trieda A+

+ Veľá ponuka programov

+ Elegantný vzhľad

+ Dotykové ovládanie

–  Pre svoju kategóriu žiadne

Hodnotenie:

SAMSUNG NV7B4245VAK/U3

+ Objem až 76l

+ Mnoho programov

+ Elegantný dizajn

+ Výborný pomer ceny a kvality

+ Aplikacia smart cooking

– Žiadne

Hodnotenie:

AEG BSE988330M

+ Úsporná trieda A++

+ Ovládanie cez aplikáciu

+ Mnoho programov

+ Pamäť pre nastavenie

+ Úprava proti odtlačkom

–  Vyššia cena

Hodnotenie:

Severin TO 2074

+ Funkcia otočný rošt

+ Zabudovaná dvojplatnička na vrchu

+ Dostatočne veľký vnutorný priestor

+ Elegnatný dizajn

–  Menšia avšak dostatočná ponuka programov

Hodnotenie:

Chcete šetrnú rúru ako ju nájsť?

Spotreba energie rúry na pečenie je dôležitým hľadiskom pri pečení a varení. Moderné rúry na pečenie sú často vybavené rôznymi technológiami a funkciami, ktoré umožňujú energiu využívať efektívne. Napríklad, rúry s konvekciou taktiež známe ako napríklad ventilátorové rúry, rovnomerne cirkulujú horúci vzduch v rúre, čo umožňuje rýchlejšie a rovnomernejšie pečenie. To môže viesť k úspore energie a času.Pri výbere rúry na pečenie je taktiež dôležité zvážiť veľkosť a typ výkonu, pretože vyšší výkon môže byť spojený s vyššou spotrebou energie. Avšak, akýkoľvek typ rúry budete používať, dôležité je sledovať energetickú triedu, ktorá je často označená písmenami od A do G. Ako napríklad, rúry s energetickou triedou A+ alebo A++ sú najefektívnejšie a najmenej spotrebúvajú energiu. Takže, ak chcete minimalizovať spotrebu energie pri pečení, je dôležité vybrať rúru s vhodnou energetickou triedou a využívať funkcie, ako je konvekcia, aby sa dosiahli optimálne výsledky s čo najmenšou spotrebou energie.

Náš tip: Nakupujte rúry na pečenie v kvalitných a overených e-shopoch: Fuego.sk, Planeo.sk, Andreashop.sk, Klarstein.sk, 4Home.sk, TPD.sk

Zabudovaná alebo voľne stojaca?

Pri voľne stojacích rúrach je naozaj veľká výhoda že s ňou môžete voľne manipulovať. Veľke plus je taktiež fakt že si tieto voľne stojacé rúry môžete kombinovať s varnou doskou. Či už chcete plynovú varnú dosku, sklokeramickú varnú dosku, alebo dosku s elektrickou indukciou, výber je len ma vás. Taktiež určite stojí za spomenutie že ďalšou výhodou je jednoduchosť inštalácie, a celkovej manipulácie s rúrou.

Jednou z nevýhod vstavaných rúr je že ste priestorovo obmedzený preto treba dbať na podrobné preštudovanie technického nakresu rúry. Je to tak z toho dôvodu že rúru potrebujete dopasovať do kuchynskej linky preto si na tom určite musíte dať záležať. No naopak so zabudovanou rúrou určite nič nepokazíte, pretože je to pekný dizajnový prvok ktorý sa vám zladí s celou kuchyňou. Určite vám tento typ rúry zlepší celkový dojem z kuchyne. Napríklad ďalšou výhodou týchto rúr je že medzi linkou a rúrov niesu medzery čo vám určite zľachší upratovanie.

Náš tip: Nakupujte rúry na pečenie v kvalitných a overených e-shopoch: Fuego.sk, Planeo.sk, Andreashop.sk, Klarstein.sk, 4Home.sk, TPD.sk

Hľadáte rúru s modernými funkciami?

Moderné rúry na pečenie ponúkajú širokú škálu pokročilých funkcií, ktoré zlepšujú vaše varenie a pečenie. Mnohé z týchto funkcií umožňujú presnejšiu kontrolu nad časom a teplotou pečenia, takže dosiahnete dokonalé výsledky. Napríklad, programy na konvekčné pečenie sú skvelé pre rovnomerné pečenie viacerých jedál naraz. Taktiež, niektoré rúry majú funkciu dvojitého pečenia, kde môžete naraz používať dolný a horný ohrev, čo je ideálne pre koláče a cesto. Funkcie prednastaveného pečenia taktiež uľahčujú proces pripravovania rôznych jedál. Moderné rúry môžu mať dotykové displeje a prednastavené programy pre konkrétne jedlá, ako sú kurčatá alebo pizze. Niektoré rúry dokonca podporujú konvekciu a mikrovlnné pečenie súčasne, čo umožňuje rýchle a efektívne varenie. Ako napríklad, sú tu aj rúry s integrovanou termosondou, ktorá sleduje vnútornú teplotu jedla a zabezpečuje, že sa dosiahne požadovaná úroveň pečenia. Moderné funkcie rúry tak zabezpečujú, že vaše jedlá budú dokonale pripravené a varenie bude jednoduchšie ako kedykoľvek predtým.

Náš rebríček top 10 najlepších rúr na pečenie:

SAMSUNG NV7B4245VAK/U3

MasterFresh parná

WHIRLPOOL AKZ96230 

Illuminosa Smart, vstavaná

PHILCO POB11IF

AEG BSE988330M

Bosch HBG6750S1

BOSCH HBA513BS1

Severin TO 2074

DOMO DO518GO

 

Náš tip: Nakupujte rúry na pečenie v kvalitných a overených e-shopoch: Fuego.sk, Planeo.sk, Andreashop.sk, Klarstein.sk, 4Home.sk, TPD.sk

 

One thought on “Ako si vybrať rúru na pečenie? Test najlepších rúr na pečenie roku 2024!

Comments are closed.