Ako si vybrať elektrický hrniec? Veľký test elektrických hrncov roku 2024!

Elektrický hrniec taktiež nazívaný aj multifunkčný hrniec je skvelá pomôcka ktorá určite poteší každeho jedného kuchára alebo kuchárku. Táto pomôcka vám spraví doslova revolúciu v kuchyni. Je to naozaj skvelý nezameniteľný pomocník ktorý vám ušetrí mnoho času stráveného v kuchyni. Preto ak nemáte takýto hrniec určite si jeden zaobstarajte. Dokáže vyprážať, grilovať, variť, zapekať a taktiež aj variť v pare. No vybrať ideálny a správny multifunkčný hrniec je veľmi náročne. Preto sme si pre vás pripravily tento článok v ktorom budete mať na výber len z tých najlepších hrncov. V tomto článku vám dáme rady a tipy pre výhodný nákup toho najlepšieho elktrického hrnca. Tatiež sme pre vás podľa nášho spotrebiteľského testu zostavily rebríček v ktorom sú tie najlepšie elektrické hrnce.

Náš tip: Nakupujte multifunkčné hrnce v kvalitných a overených e-shopoch: Fuego.sk, Planeo.sk, Andreashop.sk, Klarstein.sk, 4Home.sk, TPD.sk

Aké elektrické hrnce poznáme?

Elektrické panvice

Dokážete na nich pripravovať rôzne druhy jedál ako napriklad dusené mäso, rizoto alebo pečené kura. Tieto panvice majú objem približne do 5l, a sú zvyčajne hlbšie na rozdiel od obyčajných panvíc. Materiál na povrchu varnej časti panvice je zvyčajne keramický alebo teflónový. Tieto panvice sú naozaj rýchlo zohrievacie a taktiež disponujú reguláciou teploty nazívanou termostat. Samozrejme sú tieto panvice vhodné a ideálne na vysmážanie. Vďaka svojím tvarom a objemom sú taktiež výborne skladné.

Náš tip na produkt:

AirVital fritéza

  • Jednoduché ovládanie
  • LCD dotykový displej
  • Zmestí sa až 2,5 kg surovín
  • Bez pridávania oleja
  • Ochrana pred prehriatím

Fritovacie hrnce

Pri tejto kategórií si fritézy rozdelíme na 2 kategórie poznáme fritézy na olej a teplovzdušné fritézy. Olejové fritézy vám pripravia jedlo ako z fastfoodu sú rýchle, niektoré taktiež obsahujú funkcie ako časovač. Zvyčajne množstvo oleja ktoré sa vojde do fritézy je 5l. Pri modernýh olejových fritézach si dokážete taktiež nastaviť určitý program alebo teplotu. Tieto fritézy vám výborne pslužia na vyprážanie napríklad hranolčekov alebo syrov.

Teplovzdušné fritézy sú naozaj dokonalým pomocníkom v kuchyni. Vďaka technológií horúceho vzduchu vám bez použitia oleja vypraží či už rezeň syr hranolky alebo karfiol bez zbytočných extra kalórií z oleja. A tak môžete jesť naďalej čo vám chutí s tou výhodou že to budete mať v zdravej verzii. V kuchyni zaberajú naozaj málo miesta, sú nahriate za pár minút a princíp fungovania je rovnaký ako pri teplovzdušných rúrach na ktoré sme vytvorili aj samostatný článok ktorý si môžete pozrieť TU. V ponuke nájdete fritézy s displayom aj bez záleži na vás čo preferujete. Taktiež funkcie ako nastavenie času, nastavenie teploty a voliteľnosť programov sú samozrejmosťou.

Náš rebríček top 10 najlepších multifunkčných hrncov:

TESLA ELITECOOK K70

Lauben Slow Cooker 3500SB

PHILIPS HD4713/40

Remoska D52

Sencor SFR 9300BK

Sage BPR700BSS

Jata JEOL2145

SPR 5500SS

TEFAL CY851130

SENCOR SRM 1890SS

Ryžovary

Tieto hrnce fungujú na parnom princípe čo znamená že v nich môžete pripraviť okrem ryže viacero jedál. Ako napríklad vajcia, cestoviny, dusenú zeleninu, rizoto alebo bulgúr a veľa ďalších. Dokážete si pripraviť naozaj veľa vecí avšak problémom je objem ktorý sa pohybuje medzi 1 až 3l. Taktiež ďalším obmedzením je aj nižší výkon, zvyčajne sa pohybuje okolo 500w. V ryžovare sa potraviny nepripaľujú a nelepia a jedlo uložené v rýžovare si dokaže udržať teplotu aj pár hodín. Určite samozrejmosťou je funkcia časovača ktorý po dovarení ryžovar vypne aby sa predišlo rozvareniu.

Náš tip na produkt:

Family Fry fritéza

  • Výkon až 3000W
  • Obrovský fritovací kôš až 8l
  • Jednoduché digittálne ovládanie
  • Vhodná na profesionalné použitie
  • Pripojiteľné veko

Elektrické tlakové hrnce

Tlakové hrnce sú na toľko dokonalým spotrebičom že v sebe ukrýva viacero multifunkčných hrncov naraz. Je naozaj skvelým pomocníkom ktorý vám naozaj zjednoduší robotu a čas strávený v kuchyni. Ukrývajú v sebe multifunkčné hrnce typu napríklad ryžovary, remosky, variče vajec či hrniec na zaváranie.

Náš tip: Nakupujte multifunkčné hrnce v kvalitných a overených e-shopoch: Fuego.sk, Planeo.sk, Andreashop.sk, Klarstein.sk, 4Home.sk, TPD.sk

Remosky

Sú to naozaj legendárne hrnce a klasika každej slovenskej domácnosti. Princíp fungovania je že to je taká malá prenášacia rúra s integrovaným telesom na vyhrievanie ktoré je zabudované v ťažkej pokrievke. Je vhodná na pečenie naozaj čohokoľvek. či už ide o bábovky, rôzne dezerty, ryby, pizze alebo mäsa v remoske dokážete upiecť naozaj všetko. Výhodou remosky je že váš pokrm ostane šťavnatý a nevysuší sa. Moderné remosky majú povrch vyrábaný z teflónu, avšak staré remosky vyrobené za Českolovenska majú povrch z hliníka ktorý nieje pre potarviny vhodný. Preto majú moderné remosky vššiu hmotnosť.

Parné hrnce

Výhodou týchto hrnov je príprava na pare vďaka čomu si dokážete pripraviť naozaj kvalitné dietné jedlo. Jedlo si vďaka tomu zachová oveľa viac vitamínov a neobsahuje také množstvo cholesterolu. Zvyknú mať viacero prehradiek čo znamená že sú často poschodové výhodou toho je príprava viacerých surovín naraz. Približe 1 za 10 varení musíte z parného hrnca odstrániť usadený kameň. Sú horšie na skladovanie a objem sa pohybuje od 1 až do 10L.

Náš rebríček top 10 najlepších multifunkčných hrncov:

TESLA ELITECOOK K70

Lauben Slow Cooker 3500SB

PHILIPS HD4713/40

Remoska D52

Sencor SFR 9300BK

Sage BPR700BSS

Jata JEOL2145

SPR 5500SS

TEFAL CY851130

SENCOR SRM 1890SS

 

Náš tip: Nakupujte multifunkčné hrnce v kvalitných a overených e-shopoch: Fuego.sk, Planeo.sk, Andreashop.sk, Klarstein.sk, 4Home.sk, TPD.sk