Ako si vybrať pohodlné kreslo? Najlepšie kresla roku 2024!

Výber toho správneho kresla vás dokáže určite potrápiť. Je ťažko vyberať to správne kreslo ak nedokážete odhadnúť kvalitu materiálu, či správne prevedenie kresla ktoré sa bude hodiť do vašej izby. Ak si na niektorú z týchto otázok neviete odpovedať dostali ste sa na správny článok. V tomto článku sa vám pokúsime bližšie priblížiť parametre na ktore sa zamerať pri výbere správneho kresla pre vás. Taktiež sme si v závere pre vás pripravili rebríček tých najlepších a najpohodlnejších kresiel na trhu.

Podľa akých parametrov vyberať?

Tak najdôležitejšími prametrami sú: nosnosť, rozmery a váha. Predpokladám že tieto parametre vás aj najviac pri vybraní kresla zaujímajú. Taktiež sú tu aj parametre ako doplnkové fnkcie kresla a pohodlnosť 

Nosnosť

Pri väčšine kresiel sa pohybuje nosnosť kresla okolo 100kg. To znamená že sa v kresle môže zrelaxovať aj dobre stavaný muž. Taktiež to nieje pravidlom, pretože sa na trhu nachádzajú aj kresla s nosnosťou od 140-160kg.

Váha

Váha kresla sa zvyčajne pohybuje od 15kg až do 40kg. taktiež pri mohutných robustných kreslách napriklad so vstavanou funkciu masáže sa dokaže váha kresla dostať až na hranicu 50-80 kg. Taktiež to platí pri kreslách s nosnosťou nad 100 kg kôli ich robustnej konštrukcii.

Rozmery

Rozmery kresla to je parameter ktorý závisí čisto od vás. Je len na vás koľko priestoru vášmu kreslu urobíte, bavíme sa tu o dĺžke, výške a šírke kresla. Taktiež nemôžete zabudnúť že kreslo je kus nábytku okolo ktorého budete potrebovať pohodlne prechádzať, takže vám odporúčame dobre premyslieť miesto kde kreslo uložíte.

Naš tip: Nakupujte kreslá v kvalitných a overených e-shopoch:

Moebelix.sk

Kondela.sk

Mojnabytok.sk

Štýl kresla

Pri vyberaní štýlu je dôležité si neustále dávať otázky. Pretože je dôleźité aby vaše kreslo zapadlo k ostatnému nábytku vo vašej izbe. Preto je dôležité napríklad vedieť či hľadáte kreslo ktoré bude na prvý pohľad dominantním prvkom, prvkom ktorý upúta vašu pozornosť, alebo chcete skôr nenápadné kreslo v ktorom si budete v pohodlí čítať knihu. Taktiež je dôležité či sa vám páči moderný štýl, alebo retro štýl taktiež zaujímavý je škandinávsky dizajn. Poriadne sa poobzerajte  po izbe do ktorej kreslo umiestnite pretože len tak zistíte aký štýl je pre vás ten pravý.

Materiál kresla

Určite kvalitné kreslo by vám malo dlho vydržať teda rozhodujúci je tu materiál kresla. Materiál poťahu je taktiež dôležitý parameter. Musíte tu brať ohľad na to či máte doma malé deti, alebo domácich miláčikov. Ak áno v tom prípade musíte hľadať skôr odolnejšiu látku. Pre bezdetné páry alebo domácnosti bez miláčikov je výber materiálu oveľa jednoduchší. Podľa vašich preferencií môžete siahnuť či už po luxusnej štýlovej koži, po jemnej bavlne alebo taktiež na zahodenie nieje ani krásny zamat. Skratka matériál je čisto na vás avšak musíte ho prispôsobiť podmienkam v ktorých žijete.

Údržba kresla

Aby si kreslo aj po rokoch udržalo krásny a elegantný vzhľad, musíte sa oňho aj starať. Dôležité je pravidelné vysávanie kresla od prachu a drobných nečistôt. Taktiež výborný spôsob je aj mokré čistenie, kedy po vysávaní nanesiete špecialny roztok s ktorým kreslo jemne vydrhnete napríklad hubkou alebo kefou, potom kreslo znovu povysávate. Taktiež efektývne je aj suché čistenie kedy po vysávaní nasypete na kreslo prášok ktorý necháte pôsobyť. Skratka spôsobov ako vyčistiť kreslo je mnoho dôležité je to pravidelne praktizovať.

Náš rebríček top 10 kresiel:

Kreslo CANDY 190

Kreslo Harley s taburetkou

Relaxačné kreslo OLIMP BUFFALO

Rozkladacie kreslo KENET NEW

Masážne polohovacie kreslo Taupe LAMBERT

Závesné kreslo NOLAN NEW

Hojdacie kreslo SIVERT

Kreslo Jan Modrá

Štýlové Kreslo Arabella

Elegatné Kreslo Luis