Ako si vybrať herný stôl? Veľký test herných stolov v roku 2024!

Ak bežne za počítačom trávite veľky počet hodín, dokáže vám to spôsobiť zdravotné ťažkosti. Ťažkostiam dokážete predísť s kvalitním herným, kancelárskym vybavením. Preto jednou z hlavných vecí je herný stôl teda pc stolík. Stôl si musíte vybrať taký za ktorým vydržíte sedieť aj niekoľko hodín, počas ktorých už budete pracovať alebo hrať. Tento herný stôl musí byť pre vás prijemný, čo znamená že musí mať pre vás vhodnú výšku aj dostatočnú veľkosť. Pri herných stoloch je nastaviteľnosť výšky samozrejmosť. V dnešnej dobe sa na trhu nachádzajú už aj stoly s elektronicky nastavovateľnou výškou. Taktiež pri niektorých herných stoloch je može taktiež nastaviť uhol a sklon. Rozpíšeme si všetko čo potrebujete vedieť o kúpe herného stolu a taktiež vyberieme najlepšie herné stoly ktoré môžte na trhu zohnať.

Nastaviteľná výška

Kedže za počítačom/notebookom budete tráviť pravdepodobne dlhší čas je potrebné aby vo vašom stole bola zabudovaná taktiež funkcia nastaviteľnej výšky. Pretože pri dlhšom čase strávenom za počítačom pri zlej výške stola je možné že sa vám môžu prihodiť zdravotné problemy. Bolesť chrbta určite nieje prijemná vec preto nastaviteľná výška stola je ideálne riešenie ako týmto problémom predísť. Zvyčajne sa výška stola pohybuje medzi 70 až 80 cm.

Top 3 herné stoly podľa recenzií:

7.0Huzaro Hero 

6.3 Huzaro Hero bielý

2.5 Huzaro Hero 

+ Priestranný

 + Nastaviteľný

 + Držiaky na sluchadlá a nápoje

 + Elegantný dizajn

+ Šetrí priestor

 + Priestranný

 + Povrch dosky tvorí carbon flex 

+ Držiaky na sluchadlá a nápoje

+ Držiaky na sluchadlá a nápoje

+ Zosilnený

+ Nastaviteľný

+ Nenáročný na priestor

Ďalšie nastavenia

Medzi ďalšie možnosti nastavenie stola, patrí určite možnosť rozšírenia pracovnej dosky a nastavenie uhla sklonu. Vďaka nastaveniu uhla sklonu sa vyhnete nepríjemnej bolesti v zápestí a tak či už vaše hranie alebo práca bude o niečo príjemnejšia. Taktiež vďaka nastaveniu šírky stola sa nebudete musieť v budúcnosti obávať nedostatku priestoru s pribudajúcimi zariadení a technikou.

Nedostatok miesta?

Chceli by ste si zaobstarať pc stôl ale nemáte naňho miesto? V predaji sú aj rohové pc stoly vďaka ktorým ušetríte miesto a môžete si zaobstarať váš pc stôl.

Problém s káblami?

Ak sa bojíte množstva káblov ktoré vám budú len tak vysieť aj na to je riešenie. V mnohých stoloch sú zabudované priechodníky na káble. Vďaka týmto priechodníkom vaše káble nebude takmer vôbec vidno a je to naozaj skvelé vyzuálne riešenie. Taktiež mnoho stolov má zo spodnej strany pracovnej dosky zabudovaný košík na uloženie zvyšných káblov.

Naš tip: Nakupujte herné stoly v kvalitných a overených e-shopoch:

Andreashop.sk

Kondela.sk

Domtextilu.sk

Aké ďalšie príslušenstvo očakávať?

Základnou výbavou herného stola sú taktiež držiaky na čokoľvek. Takmer každý herný stôl ma zabudovaný praktický držiak na slúchadlá zvyčajne na rohu stola. Držiaky na nápoje sú taktiež veľmi praktickou súčasťou týchto stolov, pretože zamedzujú rozliatiu vášho nápoja na pracovnú dosku. Herné stoly majú taktiež zabudovaný špeciálny povrch výhradne pre pohyb miši po ploche. Vďaka čomu sa už nemusíte zaoberať kúpou podložky. Taktiež veľa stolov obsahuje aj zabudovný držiak teda stojan na monitor. A samozrejme sa pri týchto stoloch myslí aj na dizajn a preto RGB podsvietenie tu nemôže chýbať. RGB podsvietenie je veľmi pekný dizajnový prvok ktorý dáva herným stolom šmrnc. Je to LED podsvietenie ktoré je rozložené na ktorýchkoľvek miestach či už pod pracovnou doskou, alebo priamo na knštrukcii.

Cena

Tento faktor je urćite veľmi zásadný pri kúpe herného stola. Určite je vhodné do herného stola investovať z hľadiska pohodlia, vzhľadu a určite aby ste predišli všetkým zdravotným problémom ktoré sú spojené s hraním. Cena herného stola sa zvyčajne pohybuje od 100€ do 500€ samozrejme nájdu sa ja stoly ktoré túto hranicu 500€ presahujú. Avšak ak hľadáte stôl od 100€ do 150€, tieto stoly zvyčajne nedysponujú výbavou ako je nastaviteľná výška šírka a uhol sklonu. No stoly s vyššou cenovkou asi od 250€ by tieto všetky funkcie mali obsahovať. Stoly s medzicenou od 150€ do 250€ obsahujú určite lepšiu výbavu narozdiel od lacnejších viete si ten stôl určite lepšie prispôsobiť.

Náš rebríček top 10 herných stolov:

Huzaro Hero 7.0

ULTRADESK HERNY STOL FORCE

ULTRADESK HERNY STOL SPACE V2

Huzaro Hero 2.5 bielý

HERNY STOL ULTRADESK LEVEL BLACK

ULTRADESK HERNY STOL GRAND YELLOW-GREEN

Huzaro Hero 2.5

ULTRADESK HERNY STOL FRAG

GXT 711X Dominus

Huzaro led panel