Aká vírivka je tá najlepšia? Poznáme tú najlepšiu pre sezónu 2024!

Vírivé bazény alebo slangovo vírivky sú jedným z najlepších vynálezov na relax. Či si už v nej chcete len poležať a užiť si bubliny a atmosféru okolo vás. Alebo pri fľaši vína a dobrom filme. Vo vírivke sa dokážete odreagovať a užiť si čas strávený vo vode. Avšak nie všetky vírivé bazény sú na toľko kvalitné a vaša eufória vás dokáže veľmi rýchlo prejsť. Z tohto dôvodu vám prinášame tento článok v ktorom si opíšeme kritéria výberu a pomôžeme vám vybrať tú najlepšiu vírivku.

Prečo práve vírivý bazén?

Vírivé bazény vám dokážu znížiť celodenný stres, nabiť vás eufóriou a dopamínom. Dopamín je hormón šťastia ktorý je zodpovedný za to ako sa vlastne váš deň bude vyvíjať. Ak máte menej dopamínu môžete byť nervózny, nevrlí a skratka mali by ste zlý deň. preto si treba dopriať niečo čo vám váš dopamín zdvihne a vy sa budete cítiť skvelo. Výbornou voľbou je vírivka pretože sa nielen že budete cítiť dobre po mentálnej stránke ale budete sa cítiť dobre a budete zrelaxovaný aj po tej fyzickej.

Náš tip: 

Nakupujte v kvalitných a overených e-shopoch: Andreashop.sk, merkurymarket.sk, TPD.sk

Mobilná alebo klasicky pevná vírivka?

Zatiaľ čo klasické vírivky sú určite drahšia investícia nafukovacie vírivky sú lacnejšie skladné dokážete si ju kamkoľvek umiestniť alebo premiestniť. Naopak nemajú toľko funkcií ako klasické vírivky no zábavu a relax si dokážete užiť v obidvoch rovnako. Obe druhy víriviek majú svoje určité výhody ak chcete zainvestovať viac peňazí a trochu dizajnovo skrášliť priestor do ktorého by ste chceli vírivku umiestniť tak choďte určite do klasických vírivých bazénov. No ak si chcete užiť len relax a nechcete investovať nadmerné množstvo peňazí mobilné vírivé bazény sú taktiež super voľbou. Dokážete si ju kedykoľvek zložiť a v poskladanom stave má hmotnosť asi 30-50kg.

Nafukovací vírivý bazén

Nafukovací vírivý bazén je skvelou voľbou pre tých, ktorí si chcú osvieženie a relaxáciu užiť priamo vo svojom dvore. Tento bazén je jednoduchý na presun a inštaláciu, a tak môžete vírivku postaviť kdekoľvek a kedykoľvek chcete. Aby ste však mali v bazéne maximálny komfort, je dôležité vybrať si správnu kvalitu materiálu a veľkosť. Taktiež by ste mali venovať pozornosť pravidelnému čisteniu a údržbe, aby ste si zachovali čistotu vody. Nafukovací vírivý bazén je vynikajúcou voľbou pre rodiny, ktoré si chcú užiť spoločné chvíle plné zábavy a relaxácie. Avšak, nezabúdajte, že pri používaní bazéna je potrebné dodržiavať bezpečnostné opatrenia, ako napríklad dohliadať na deti a dbať na správne zachádzanie s elektrickými prístrojmi. Cena týchto víriviek sa bežne pohybuje okolo 500-1000€ pri lacnejších kusoch si treba dávať pozor na kvalitu. Vďaka týmto vírivým bazénom si môžete dopriať relax kde len chcete a prispejete si tak k spríjemneniu dňa.

Náš rebríček top 10 Nafukovacích víriviek:

INTEX 28476 pure spa bubble

Vírivka Intex PureSpa 28462

BAZÉN VÍRIVÝ MSPA RIMBA

INTEX 28442 PureSpa Greywood Deluxe Set

Spa Helsinki Airjet

Spa Pure Jet bubble Deluxe set

Nafukovacia vírivka Lay-Z-Spa

MARIMEX BAZEN VIRIVY

Vírivka MSpa Mono

BAZÉN VÍRIVÝ NAFUKOVACÍ PURE SPA

Klasický vírivý bazén

Pevný vírivý bazén je taktiež skvelým miestom na relaxáciu a oddych. Tento vírivý bazén je vyrobený z kvalitného materiálu a má robustnú konštrukciu. Jeho rozmery sú dostatočné pre pohodlie pri sedení. Pevný bazén má výhodu, že poskytuje stabilnú teplotu vody, čo je dôležité pre maximálnu pohodu. Použitie dostatočného množstva izolácie zaisťuje minimalizáciu tepelných strát. Avšak, je taktiež vybavená funkciami ako napríklad  vyhrievací systém, takže si môžete nastaviť presne tú teplotu vody, ktorá vám vyhovuje. Taktiež, sú vo vírivke nainštalované vodné trysky, ktoré umožňujú masáž a relaxáciu s pomocou vodného tlaku. Vírivý bazén tak poskytuje nielen možnosť plávania, ale aj zábavu a wellness. Ako napríklad, môžete si v ňom užívať rodinné chvíle alebo si po náročnom dni dopriať relaxačnú masáž. Aj cena pri týchto vírivých bazénoch je vyššia od tých nafukovacích určite sa vám pre dlhodobé používanie túto vírivku oplatí zaobstarať.

Náš tip na produkt:

BAZÉN VÍRIVÝ MSPA CARLTON

  • Priestranná vírivka pre 1-6 osôb
  • disponuje množstvom funkcií pre relax
  • Je skladná prenosná a ľahká