Ako si vybrať hriankovač? Tie najlepšie hriankovače roku 2024!

Hriankovač je spotrebič ktorý dnes už nájdeme v takmer každej domácnosti. Slúži na prípravu rýchlych a chutných raňajok. Avšak aj pri tomto druhu spotrebiču sú parametre ktorých sa treba pri výbere držať. Pre drvivú väčšinu ľudí sa hriankovače líšia iba farbou a dizajnom, a vlastne si myslia že funkcie majú všetky rovnaké. Avšak aj pri výbere tohto druhu spotrebičov je nutné dbať na určité parametre, pretože postupom času si nákup tohto spotrebiča môžete vyčítať. Treba sa tu zamerať na niekoľko parametrov ako napríklad. Kvalita spracovania, jednoduchosť ovládania hriankovača a veľa ďalších na ktoré sa dnes pozrieme. V tomto článku vám dáme rady a tipy pre výhodný nákup hriankovača a zostavíme rebríček najlepších.

Ako vybrať hriankovač?

Na parametre tohto spotrebiča pri výbere tak isto treba dbať. Výber hriankovača taktiež ovplyvňujú faktory ako. Do akej početnej rodiny hriankovač kupujte, alebo počet krajcov chleba ktorých vie na jednu várku pripraviť. Sú to určite parametre nad ktorými sa musíte zamyslieť. Od ďalších druhov parametrov teda tých technických je tu naša redakcia ktorá vám zostavila tento článok pre váš pohodlný výber toho najlepšieho hriankovača.

Náš tip: Nakupujte hriankovače v kvalitných a overených e-shopoch: Fuego.sk, Planeo.sk, Klarstein.sk, 4home.sk

Smart funkcie a vlastnosti

Moderné smart funkcie sa stali nepostrádateľným doplnkom kuchýnských spotrebičov. Ich funkcie a vlastnosti hriankovačov sú neuveriteľne pestré. Mnohé z nich majú inteligentné senzory, ktoré umožňujú automatické nastavenie optimálnej teploty a času pre dokonalé opekanie chlebíkov. Okrem toho, sú vybavené dotykovým displejom a možnosťou pripojenia cez Bluetooth alebo Wi-Fi, čo umožňuje ovládanie a sledovanie procesu opekania hrianky z mobilného telefónu. A to nie je všetko! Niektoré modely majú aj funkciu grilovania, rozmrazovania a opekanie hrianky so žemľovými krúžkami. Moderné smart hriankovače sú preto skutočným zázrakom modernej technológie a revolúciou v kuchyni.

Náš tip na produkt:

Arabica hriankovač

  • Jednoduché ovládanie
  • Mnoho funkcií
  • Výkon až 920W
  • Dotykový display
  • Moderný dizajn

Príkon

Tento parameter je určite jeden z dôležitejších. Pretože tu funguje jednoduchý princíp. Čím vyšší je príkon tým sa hrianka rýchlejšie opečie. Príkon sa meria vo wattoch teda W, a určuje dobru za ktorú sa hrianka pripraví. Klasický výkon hriankovačov sa bežne pohybuje od 650W do 2500W. Taktiež treba spomenúť že čím je výkon vyšší tým je aj spotreba vyššia. Avšak tieto spotrebiče sú malé a rozdiely pri spotrebe elektrickej energie u týchto spotrebičov sú minimálne. Vyššiu spotrebu robí aj väčšie množstvo a veľkosť vyhrievacích plôch. Teda sú hriankovače ktoré zvládnu na jednu váru upiecť až 4-6 hrianok. To znamená že ak pečiete s hriankovačom na 4 hrianky potrebujete raz taký výkon ako keď pečiete 2 hrianky. Pre hriankovače s možnosťou opekania najviac dvoch hrianok je priemerne vhodný príkon 800-900W z hľadiska rýchlosti.

Náš výber top 10 hriankovačov:

STS2607BK

SENCOR

RUSSELL

HOBBS

STS5070SS

SENCOR

Orava

HR-108B

Sencor

STS2606WH

ProfiCook

TA1244

ECGST

4767

SAGE

BTA735BTR

SAGE

BTA720BSS

TEFAL

TT640810

Materiál a dizajn

Hriankovače sú dostupné v rôznych dizajnoch a materiáloch, a to umožňuje každému nájsť ten najvhodnejší pre svoju kuchyňu. Môžete si vybrať medzi modernými a minimalistickými dizajnmi alebo tradičnými a rustikálnymi variantmi. Niektoré hriankovače majú elegantné hliníkové prevedenie, ktoré sa hodí do modernej kuchyne, zatiaľ čo iné majú rustikálny vzhľad s drevenými prvkami, ktoré dodávajú kuchyni útulnosť a šarm. Avšak, bez ohľadu na dizajn, hlavnou prioritou je kvalitný materiál, ktorý zabezpečuje dlhú životnosť a odolnosť. Taktiež, niektoré hriankovače majú vymeniteľné dosky na opekanie, takže môžete vytvárať rôzne vzory na hriankach, ako napríklad kocky alebo prúžky. Takže si môžete vychutnať chutné hrianky pripravené presne tak, ako máte radi!

Náš tip na produkt:

SAGE BTA825BSS

  • Množstvo smart funkcií
  • Príkon 1100W
  • Funkcia rozmrazovania
  • Zvukové senzory
  • Kvalitné spracovanie

Nastavenie teploty a údržba

Nastavenie teploty na hriankovačov je taktiež intuitívne a jednoduché. Väčšina modelov má otočný ovládač, ktorý umožňuje zvoliť požadovanú teplotu opekania. Niektoré hriankovače majú dokonca prednastavené teploty pre rôzne typy chleba, takže nemusíte premýšľať nad optimálnou teplotou pre upečenie dokonale chrumkavej hrianky. Avšak, ak chcete opekať niečo iné, taktiež je napríklad možné jednoducho nastaviť teplotu manuálne. Po opečení hriániek je údržba hriankovača taktiež veľmi jednoduchá. Stačí vysunúť zberný zásobník na drobky a vysypať ho. Väčšina hriankovačov má aj odnímateľné a umývateľné dosky, takže ich môžete napríklad jednoducho vybrať a umyť v umývačke riadu alebo pod tečúcou vodou. Takže je údržba hriankovačov veľmi jednoduchá a rýchla.

Náš tip: Nakupujte hriankovače v kvalitných a overených e-shopoch: Fuego.sk, Planeo.sk, Klarstein.sk, 4home.sk

Počet hrianok v jednej várke

Počet hrianok, ktoré je možné upiecť v hriankovači na jednu várku, závisí od jeho veľkosti a kapacity hriankovača. Väčšina hriankovačov má široké otvory, ktoré napríklad umožňujú upečenie dve až štyri hrianky naraz. Avšak, niektoré modely hriankovačov majú väčšiu kapacitu a dokážu upiecť až šesť hrianok na jednu várku. Taktiež, niektoré hriankovače majú nastaviteľné stojany, takže je možné upiecť aj väčšie kusy pečiva, ako napríklad bagety. Takže počet hrianok, ktoré môžete upiecť naraz, závisí od modelu ktorý si zaobstaráte.

Náš výber top 10 hriankovačov:

STS2607BK

SENCOR

RUSSELL

HOBBS

STS5070SS

SENCOR

Orava

HR-108B

Sencor

STS2606WH

ProfiCook

TA1244

ECGST

4767

SAGE

BTA735BTR

SAGE

BTA720BSS

TEFAL

TT640810