Typy ako vybrať najlepšiu posteľ pre vaše dieťa! + najlepšie posteľe na trhu!

Každý potrebuje dobrý a kvalitný spánok rovnako ako aj naše ratolesti. Pre deti je spánok najdôležitejšou potrebou. No pre dobrý spánok je potrebná taktiež kvalitná posteľ a samozrejme matrac. Treba podotknúť že trhu je dnes už priveľa posteli na to aby ste mohli rozoznať či už kvalitu alebo aj samotnú funkčnosť. V totmto článku vám dáme rady a typy na výber tej najlepšej detskej posteľe taktiež sme si pre vás pripravily rebríček najlepších detských postelí.

Z akých materiálov vyberať?

  1. Drevotrieska – Tento materiál patrí medzi tie najlacnejšie. Tvrdosť materiálu je dosť vysoká avšak žyvotnosť je kratšia. Jeto materiál jednoduchý na údržbu, obsahuje pomerne dosť lepidla avšak všetko je bezbečné v súvylosti s normou.
  2. Čalúnené destké postele – Cenovo veľmi príjemný a dostupný variant. Avšak životnosť je priamo úmerná cene čo znamená že je kratšia. Určite treba podotknúť že materiál nieje vhodný pre alergikov. Taktiež je tam pevný matrac teda nemenný.
  3. Deteské postele z masívu – Vysoká odolnosť a trvanlivosť materiálu. Menšia odolnosť voči škrabancom. Je to pevný a odolný materiál avšak cena je trochu vyššia. Veľké plus je matrac podľa vášho výberu
  4. Kovové detské posteľe – Jednoznačne odolnosť a pevnosť je najvyššia oproti všetkým ostatným materiálom. Avšak s vyskou kvalitou prichádza aj vyšia cena ktorá avšak určite stojí za kvalitu. Postele sú vhodné pre alergikov, no nevhodné pre malé detičky, postele s týmto matriálom sú vhodnejšie pre študentov.
Náš tip: Nakupujte detské postele v kvalitných a overených e-shopoch: Kondela.sk, Mojnabytok.sk, Moebelix.sk

Typy detských postelí

Dvojposchodová posteľ – Táto možnosť je veľmi ako ekonomicky a tak aj na priestor úsporná. Tento typ postele je vhodný do menších izieb Pri tejto voľbe postele je nutné mať izbu dostatočne vysokú, minimálne aby si dieťa mohlo bez problémov sadnúť dôležité je aby si vaša ratolesť neobíjala hlavu. Jednoznačne tu treba dbať na kvalitné a pevné zábradlie ktoré určite nepovolí a zabráni nechcenému pádu. Taktiež aj rebrík musí byť pevný a pri menších detičkách je dobré mať aj rebra rebríka bližšie k sebe.

Postele s prísteľkou – Ide o jednolôžkovú posteľ. Taktiež je to veľmi priestorovo úsporná možnosť, kedy sa zo spodnej časti hlavnej postele vysúva extra plocha s matracom na spanie. Spodná prísteľka vám môže výborne poslúžiť pri uspávaní dieťaťa, alebo pomôže ak by ste pri ňom potrebovali ostať cez noc. Taktiež prísteľka môže slúžiť ako zábrana proti pádom, alebo pre návštevu.

Detské postele s úložným priestorom – Poznáme 2 druhy týchto postelí a to sú postele s výklopným matracom a postele so zásuvkami. Postele s výklopným matracom sú vhodnejšie pre staršie deti. Postele so zásuvkami zvládnu otvárať aj menšie deti. Úložný priestor z oboch postelí môžete využiť ako aj priestor na periny, obliečky a vankúše taktiež ich môźete využiť aj na odkladanie hračie.

Postele na mieru – Ak máte v hlave svoj vlastný atypický dizajn dokážete si svoj dizajn postele dať vyrobiť na mieru. Táto voľba by bola pre vás vhodná ak by ste si kvôli rozmerom vašej izby potrebovali zostaviť posteľ na mieru. Taktiež je veľa výrobcov ktorý vyrábajú matrace na mieru, takže sa nemusíte báť že nebudete môcť zohnať matrac pre vašu atypickú posteľ.

Bezpečnosť postele

Bezpečnosť je určite najdôležitejšia, a určite nieje nič nepríjemnejšie ako keď sa v noci zobudíte na plač vášho dieťaťa ktoré spadlo z postele. Posteľ musí mať kvalitné bočnice a zábradlie aby nedošlo k zlámaniu alebo ohnutiu. Bzepečnostné zábradlia a bočnice sú hlavne pre mnešie deti, a pri mnoho posteliach keď vám deti dorastú ich môžete aj odmontovať. Ďalším kritériom bezpečnosti sú zaoblené všetky hrany a neorovnosti, každý ostrý záhyb musí byť zaoblený alebo obalený nejakou kricou penou. Taktiež mantinely na stenu sú veľmi dobrou pomôckou, pretože deti sú v spánku ozaj aktívne a mohli by sa napríklad obiť o stenu. Tento problém môžete vyriešiť aj vankúšmi no tie majú deti tendenciu zhodiť.

Náš rebríček top 10 detských postelí:

Posteľ do detskej izby FANY

ALZENA

Detská poschodová posteľ RICO
Detská poschodová posteľ s prístelkou MAX 3
Detská posteľ DOMČEK
Detská posteľ SPEEDY 76

Rozťahovacia Posteľ Micki

Posteľ V Tvare Domčeka Lio Mini

Z Masívu Jasmin

Poschodová Posteľ Noah

Výška a šírka postele

Ako sami dobre viete vaša ratolesť veľmi rýchlo rastie. Behom pár mesiacov vie vaše dieťatko naozaj rýchle vyrásť. Preto je určite vhodné myslieť viac ekonomicky a kúpiť o niečo väčšiu posteľ. Pretože sa môže stať že by ste ju o nejaký rok mohli kupovať znovu. Dieťa bude mať stále dosť miesta a vy si ušetríte nejáke financie. Ideálna výška je taká aby sa vaša ratolesť na posteľ nemusela škrabať a aby si dieťakto dokázalo na posteľ výjsť samo. Pre menšie detičky sa výška pohybuje okolo 25 cm, ak je dieťa trochu staršie môžete sa zamerať už na posteľe s výškou 45 cm. Z hľadiska financií to tiež nieje veľmi ružové kedže po nejakom čase by ste museli kupovať znovu väčšiu posteľ. Preto si môžete zaobstarať prídavne nohy  s ktorými si viete posteľ zdvihnúť až o 25 cm.

Naš tip: Nakupujte destské postele v kvalitných a overených e-shopoch:

Moebelix.sk

Kondela.sk

Mojnabytok.sk